Notice: Constant WP_DEBUG_LOG already defined in /home/netcikc2/public_html/wp-config.php on line 94

Notice: Constant WP_DEBUG_DISPLAY already defined in /home/netcikc2/public_html/wp-config.php on line 95

Notice: Constant SCRIPT_DEBUG already defined in /home/netcikc2/public_html/wp-config.php on line 96

Notice: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /home/netcikc2/public_html/wp-config.php on line 104

Notice: Constant AUTOSAVE_INTERVAL already defined in /home/netcikc2/public_html/wp-config.php on line 106
S.S.S. - Netcik.com

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular ve cevapları için soruların üzerine tıklayınız.

1. Çalışmaların etkisi ne zaman görülmeye başlar?

SEO çalışmaları düzenli ve uzun vadeli çalışmalardır. Çalışmanın etkisi en az bir ay içerisinde görülmeye başlanır. İlk ayın ardından çalışmaya başlamadan öncesindeki sitenizin değerleriyle birlikte haftalık raporlarımızda sitenizin yükselişini haftalık olarak görebilirsiniz.

2. Hedef kelimede ilk sırada yer alınabilir mi?

İşinde başarılı bir SEO uzmanı, hedef kelimede ilk sayfa veya sıra garantisi vermez. Çünkü arama motorlarının çalışma sistemi açısından böyle bir garantiyi vermek imkansızdır. Bu yüzden çalışmalarımızda sitelerin genel anlamda daha iyi bir konum almasını hedefliyoruz. Belirli bir kelimede bir sıra garantisi vermemekle birlikte hem ana hedef kelimelerde hem de yan kelimelerde sıralama ve ziyaretçi sayısı olarak artış olacaktır.

3. Sağlanan geri bağlantıların siteye zararı var mıdır?

Hayır, çünkü sağlanan geri bağlantıların tamamı SEO uzmanlarımız tarafından özenle tespit edilip dikkatlice bağlantı sağlanır. Bu sayede çalışma yapılan siteye zarar verme ihtimalleri yoktur.

4. Teknik SEO işlemleri nasıl yürütülmektedir?

Web siteniz adına uzmanlarımız tarafından yapılacak olan analizler neticesinde düzeltilmesi gereken hatalar belirlenmektedir. Bu hatalar karşısında alınacak olan aksiyonlar belirlenir ve tarafınıza raporlar halinde sunulur. Geliştirilen öneriler ve planlanan yol haritası çerçevesinde teknik detayların yazılımcınız tarafından tamamlanması gerekmektedir. Güvenlik nedeniyle sitenize tarafımızdan giriş yapılmaz.

5. Yükselme garantisi veriyor musunuz?

SEO çalışmalarının başarısı yalnızca ortak çalışılmakta olan ajansa bağlı olarak ele alınamaz. SEO uzmanlarımız web sitenizin ihtiyaçları konusunda çalışmalar yürütülür ve sizlere eksiksiz bir şekilde danışmanlık sağlar. Tüm stratejiler uzmanlarımızın olduğu kadar sizlerin de sorumluluğundadır. Teknik detayların tarafınızca yürütülmesi gerekir. Bu nedenle elde edilecek olan başarı, karşılıklı çalışma ve bütüncül ortalık neticesinde gelecektir.

6. SEO çalışmaları ne kadar sürmektedir?

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları uzun vadeli süreçleri kapsar. Web sitenizin ihtiyaçları SEO uzmanları tarafından belirlenerek bir yol haritası oluşturulur ve bir kapsam belirlenir. Daha verimli bir sonuç ve kalıcı başarı için çalışmaları uzun vadeye yaymak ve sürekli olarak devam ettirmek daha doğru olacaktır.

7. SEO analiz süreçleri nasıl işler?

Optimizasyon çalışmaları adına analiz süreçleri büyük önem arz eder. Web siteleriniz ve hedef kelimeleriniz göz önünde bulundurularak uzmanlarımız tarafından analiz süreçleri başlar. Otoriteler tarafından kabul gören analiz araçları tercih edilerek, tüm verileriniz en ince detaylarına kadar göz önünde bulundurulur ve profesyonel bir analiz gerçekleştirilir.

8. Sıralama iyileştirmesi hangi kriterlere bağlıdır?

Arama motorlarında istenilen sıralamaları elde etmek yüzlerce farklı kritere bağlıdır. Sitenizin iç yapısı, kod yapısı, açılış gibi birçok teknik detay bulunmaktadır. Ayrıca içeriklerinizin kalitesi, anahtar kelimeleriniz ile alaka düzeyleriniz ve güncellemelere ne kadar optimize bir durumda olduğunuz sıralamalarınız ile doğrudan ilişkili durumdadır.

9. Kelime bazlı çalışmalar nasıl planlanır?

Web siteniz için yapılacak olan kelime bazı çalışmalar için ilk olarak uzmanlarımız tarafından analizler yapılır. Bu analizler neticesinde zorluk düzeyi çalışmaya uygun anahtar kelimeler tespit edilir ve çalışmaya dahil edilir. Bu anahtar kelimeler gerek içerik üretimi gerek ise geri bağlantı oluşturulması adına kullanılacaktır.

10. E-ticaret siteleri için SEO çalışmaları yürütülür mü?

E-Ticaret hizmetleri vermekte olan web siteleri için de uzman ekiplerimiz tarafından SEO çalışmaları yapılmaktadır. Rakip ve sektör analizleri, aylık planlamalar ve raporlamalar ile tüm çalışmalar sizler ile koordine bir şekilde yürütülür. Dönüşü ve kar oranlarınızı arttırmak adına hem SEO hem de SEM çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz.

11. SEO neden hayati öneme sahiptir?

SEO çalışmaları, çevrimiçi rekabete ayak uydurabilmek ve kullanıcıların karşısına daha kolay çıkabilmek adına çok önemlidir. Sürekli güncellenen kriterler, rakiplerin durmak bilmeyen çalışmaları ve geliştirmeleri karşısında SEO çalışmalarına önem vermemek dijital ortamda görünmez olmak anlamına gelir. Hem trafik oranlarını yükseltmek hem marka bilinirliği sağlamak hem de kazançları iyileştirme adına arama motoru optimizasyonlarına önem vermek şarttır.

12. Dijital pazarlamanın avantajları nelerdir?

Öncelikle geleneksel medya kanallarında yapılan pazarlama yatırımlarının verilerini takip etmek ve geri dönütlerini yönetmek oldukça zor olmaktadır. Bilindiği üzere firmalar açısından da rasyonel bir şekilde strateji oluşturmak noktasında veri takibini iyi yapmak son derece önemli olmaktadır. Dijital Pazarlama yoluyla veriler ve geri dönütlerin takibi oldukça kolaylaşmaktadır. Bir diğer avantajı ise; geleneksel medya kanallarının verim oranının düşmesiyle birlikte internet kanallarının hızlı yükselişe geçmesidir. Dijital Pazarlama süreçleriyle birlikte ürün ve hizmet tanıtımında artık çok geniş kitlelere ulaşmak mümkün olabilmektedir.

13. Profesyonel web tasarım neden önemlidir?

Profesyonel tasarımlı bir web sitesine sahip olmak, çalıştığınız sektördeki tüm rakiplerinize göre itibar açısından sizi farklı kılacaktır. Bunun dışında profesyonel web sitesine sahip olmak, gereksiz ve kafa karıştırıcı öğeler olmaksızın; uzun yükleme süreleri, kırık bağlantılar ve açılmayan görseller gibi teknik aksaklıkları da ortadan kaldırarak hedef kitlenizin web sitenizde daha fazla zaman geçirmesine yardımcı olmaktadır. Firmanıza özgü özel tasarım web sitenizle dijital ortamda profesyonel bir kimlik yaratabilir; müşteri kitlesinin size olan güvenini de büyük ölçüde olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

14. Ürün / hizmet satın aldıktan sonra yapmak istediğim değişiklik ücretlendirilir mi?

Yapmak istediğiniz değişime bağlı olarak ücretlendirme sistemlerimiz de farklılık göstermekte olup; istediğiniz değişiklikler hakkında “Destek Talebi” oluşturarak detaylı bilgi alabilmektesiniz.

Ürün ve Hizmet Destek Formu

Ürün ve Hizmet Destek Formu

Ürün ve Hizmet Destek Taleplerinizi Doğrudan Destek Hattımıza Aşağıdaki Formu Doldurarak İletebilirsiniz.


    Gönder
    Bizimle iletişime geçin!
    Selam,
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?